Černovičtí fotbalisté sahali po třech bodech i při oslabení

Černovice - Na černovickém trávníku se v rámci 22. kola fotbalové 1. B třídy utkala dvě mužstva ze středu tabulky, domácí SK a béčko Souše.

Zápas zahájili lépe hosté a díky jim se již ve druhé minutě měnilo skóre. Soušský Mirga vypracoval pěknou akci a přesně přihrál skórujícímu Vránovi - 0:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale Sukovatý sám před brankářem Pekařem nabídnutou šanci trestuhodně zahodil.

Poté dvakrát zaúřadoval černovický Balšán, s jeho střelami si ovšem Pekař poradil. Souš se snažila zahrozit při rychlých protiútocích, gólmana Zvorníka nejvíce zaměstnával prudkými střelami Levojevič.

Aktivní Levojevič pak ještě do přestávky stačil zařídit hostům dvoubrankové vedení, když se ve 43. minutě dostal k odraženému míči a mířil přesně - 0:2. A to ještě nebylo v první půli vše, další pohromou pro domácí Černovice bylo vyloučení Heilanda, který se poroučel do sprch po druhé žluté kartě za nesportovní chování.

Oslabený tým Černovic si byl vědom toho, že jim nezbývá nic jiného, než bojovat o každý míč a něco se s nepříznivým stavem pokusit udělat.
Hned v první minutě druhé půle jim k tomu pomohl jeden z hostujících obránců, který ve vápně zahrál rukou a z nařízené penalty snížil na rozdíl jediného gólu Dufek - 1:2.

Vstřelený gól domácím zvedl sebevědomí a ti začali hrát s ještě větším nasazením. Hráči Souše, přestože hráli v početní výhodě, nic vymyslet nedokázali a Černovice toho dokázaly využít. V 55. minutě prošel středem hřiště Sukovatý a s přehledem vyrovnal!

Zajímavý souboj pokračoval, hodně práce měl také rozhodčí Krejcar, který za oboustranné porušování pravidel rozdával jednu žlutou kartu za druhou.

Vedení na stranu domácích mohl strhnout Eleš, střílel však mimo, stejně jako Marcinek. Hosté zahrozili Berkim. Rozhodnout mohl střídající domácí Jindrák, který se v devadesáté minutě dostal do veliké šance, ale míč poslal nad Pekařovu branku a zápas tak skončil nerozhodně 2:2.

SK Černovice - FK SIAD Souš B 2:2 (0:2)

Branky: 46. Dufek z penalty, 55. Sukovatý - 2. Vrána, 43. Levojevič. Rozhodčí: Krejcar, E. Svoboda, Mikš. Žluté karty 5:5. Červené karty 1:0 (45. Heiland). Diváků: 60.