Baník Březenecká - Sokol Údlice 2:0 (0:0)

K velice důležitému, prestižnímu zápasu nastupují hráči Baníku na domácím hřišti proti Sokolu Údlice. Trenéři i funkcionáři Baníku věděli, že tento zápas je klíčový v podzimní části, protože zkušené mužstvo Údlic patří k adeptům na postup.

Příprava na tento zápas proběhla v přípravném zápase se Strupčicemi a hlavně pátečním tréninkem, který byl zaměřen na standardní situace a střelbu. K utkání museli trenéři ožel kapitána S.Recmana, maroda Marc. Váňu, pískajícího rozh. D.Šlehofra a neomluveného D.Butaše. Na perfektně připravený trávník vyběhla tato základní sestava: v brance P.Novotný, obrana zprava: kapitán M.Farář, T.Kuhn, Z.Kopta a M.Sejček, v záloze z prava J.Hříbal, J.Kubeš a L.Berthold, zleva tradičně Mart.Váňa. V útoku D.Hříbal a V.Opelt. Na lavičce připraveni : M.Špicar, V.Burda, L.Belák a brankář M.Kombrza. Utkání byl od úvodu velice opatrné, obě mužstva očekávala s čím příjde do zápasu soupeř. Od začátku jsme byli mírně lepší, snažili jsme se o kombinace, soupeř pouze bránil. V 10.min. máme první šanci, a možná vyloženou. Na pravou stranu si zaběhl L.Berthold, z lajnové čáry dobře ocentroval na hranici velkého vápna, kde byl osamocen- nepokryt Mart. Váňa, jeho tvrdá střela končí vedle tyčky. Další střelu vysíláme v 18.min. z dálky to zkouší dobře hrající M.Sejček. Další střela z kopaček L.Bertholda byla opět nebezpečná, letí však mimo branku. V 27.min. chybuje naše obrana, tvrdý zákrok na Boučka předvádí Z.Kopta, dostává žlutou kartu. V 37.min. máme možnost opět vstřelit branku. Na rohový kop nejvýše vyskakuje nejmenší hráč Baníku V.Opelt, hlavička letí kousek od tyčky. V poslední minutě prvního poločasu kopeme trestný kop, na vysoký míč vyskakuje J.Kubeš, který je nedovoleně atakován, jeho hlavička končí na ruce hostujícího obránce, všichni křičí pentle, rozhodčí ale rozpažuje a nechává pokračovat ve hře.

Trenéři o poločase hráče nabádají k větší aktivitě, zlepšení pohybu a hlavně zakončení. Do druhého poločasu nastupuje M.Špicar, odstupuje Mart. Váňa, který je zřejmě otřesený z souboje v 40.min. Hned v 50.min. se odhodlává k samostatné akci M.Špicar, který hostujícímu obránci nasadil housličky, tvrdá střela z jeho levačky letí kousek vedle tyčky. O tři minuty dáváme gól. Ve středu zálohy míč vybojuje J.Kubeš, perfektně přihrává za hostující obranu , za míčem sprintuje M.Špicar, který je při chuti. Dobře si míč pokrývá a z první prostřeluje padajícího brankaře hostí Sabadoše. Baník vede 1:0. Jenže po vstřelené brance se mužstvo Baníku zbytečně zatahuje do obrany. Hosté jsou lepší, kombinují a každá akce je velmi nebezpečná, jenže v 62.min. se dostáváme do rychlého protiútoku. V poslední chvíli fauluje hostující Pajer, nedovoleně zezadu Oplta, který běží sám na branku. Rozhodčí Hofmann z kapsičky vytahuje červenou kartu. Baník okamžitě střádá, odstupuje zraněný Opelt, do hry naskakuje V.Burda. O čtyři minuty později mají hosté největší šanci na vstřelení branky. Ve středu zálohy ztrácí míč zbytečně Kubeš, rychlý centr letí na nepokrytého Vl.Hajnýho, který střílí vedle pravé tyčky. Hosté z Údlic hru plně otvírají, naše rychlé brejky jsou nebezpečné, brankou to však nekončí. V 79.min. jdou na hostujícího brankaře dva naši útočníci, přesto Špicar brankáře neprostřeluje. Trenéři Baníku střídají, obranu jde vyztužit L.belák, odstupuje D.Hříbal. O čtyři minuty později atakující M.Farář získá míč, jde sám na prázdné branku, střela končí na břevně. Všichni fanoušci Baníku se drbají za ušima, co všechno jsme schopni nedat. Další šanci zahazuje V.Burda, který jde z levé strany opět samostatně, střela letí nad branku. V 81.min. může být Baník potrestán, střela Boučka však končí vedle tyčky. V 89.min. jdeme do přečíslení 3:2, rychlá akce M.Špicara-V.Burda-L.Berthold opět nekončí brankou, to už byl pro některý diváky silný nápor na srdce, pomalu odcházejí. Škoda, protože z poslední akce střílíme gól. Míč dobře zatáhne M.Špicar, sprintující Z.Kopta dobře střílí pod padajícím brankářem a mi všichni se radujeme z druhé branky. Uf, zápas končí vítězstvím Baníku 2:0. V kabině si všichni zakřičíme cigi caga, baníčku mi jsme s tebou a hurá na pivko do klubu.

Hodnocení trenéra M.Váňi: kluci důležitost zápasu nepodcenili, hráli jsme podle dané taktiky, to znamená důsledně v obraně, tlakem záložníkem na pětičlennou zálohu hostů, aby neměli čas na rozehrání situací. Útočníci si také plnili své úkoly. Jsem rád za výkon všech hráčů, zvláště mne potěšil výkon mladého Martina Sejčka na kraji obrany. Chválím opět obranu a brankáře za další nulu a konečně se začíná rozstřelovat M.Špicar. Stále nás trápí zakončování vyložených šancí. Dokonce při tréninku se nevěnujeme ničemu jinému než využívání brejkových situací. S dnešním výkonem jsem celkově spokojen a doufám, že rozehranou podzimní partii dotáhneme do vítězného konce.Text a foto: www.banikbrezenecka.cz

Komentář

 1. carlos
  11. 10. 2010 | 9:49

  tohle nikoho nezajima nejaka brezenecka, chci si precist report ze zapasu Cernovic, ktery meli v sobotu koncert ,o))) teda az na tu druhou pulku

 2. 11. 10. 2010 | 9:53

  Vsak se dockas. Cekam na oficialni vysledky z FOTBAL.CZ a na Zvornase az mi posle clanek. Video ze zapasu uz mam pripravene… ;-)

 3. 11. 10. 2010 | 10:12

  Tak uz jen cekam az mi Zvornas posle druhou puli. Prvni puli a vysledky z FOTBAL.CZ uz mam pripravene…

  No jak jsem cetl prvni puli clanku, tak se mate na co tesit! Je az neuveritelne jak Zvornas pise, ma snad TALENT od pana BOHA! ;-)

 4. Šuli
  11. 10. 2010 | 10:32

  Co to tu píšete ??? takový mrdky nikoho nezajímaj !

  SK Černovice !!! 4EVER !!!!

 5. carlos
  11. 10. 2010 | 12:05

  moje rec kapitane ,o)))) jak se tesis na zejtrejsi trenink proc mi nereagujes na smsky voe si na tu klavesnici asi nevidel co 3,14co

 6. 11. 10. 2010 | 12:19

  Ano je mi jasne, ze hrace tento clanek pobouril, ale cernovicti fanousci si radi prectou i clanek o souperich z Chomutovska… ;)

 7. topek
  11. 10. 2010 | 14:28

  smrt baníku!!! ,)

 8. Sejda
  23. 10. 2010 | 18:15

  to čumíte jak vám to mrtvý mrdky z Baníku nandaly co?=))…

Zanechte komentář

Abyste mohl komentovat, musíte se přihlásit.